Stylowe porady

Wybór sukni ślubnej to nie lada wyzwani dla każdej przyszłej panny młodej. Poszukiwania kreacji najlepiej zacząć odpowiednio wcześniej – kilka miesięcy przed planowaną uroczystością.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej sukni? Jak sprawić, by w ten wyjątkowy dzień czuć się jak prawdziwa księżniczka? Warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:

 • Jakim budżetem dysponuję?
 • Jak ubieram się na co dzień i jaki styl preferuję?
 • W jakich kolorach czuję się źle?
 • Jak będzie ubrany Pan Młody?
 • W jakiej konwencji będzie uroczystość ślubna i wesele?

Nie bez znaczenia są też inne aspekty, w tym:

 • wzrost,
 • rodzaj sylwetki,
 • preferowane dodatki: welon, kapelusz, stroik, buty, torebka, kwiaty,
 • fryzura i kolor włosów.

Umiejętnie dobrana suknia pozwoli ukryć niedoskonałości figury i wydobyć naturalne piękno z każdej przyszłej panny młodej. W doborze idealnej kreacji pomoże Ci doświadczony i miły personel Zakładu Krawieckiego „Lala”. Serdecznie zapraszamy!

Pięć najpopularniejszych typów sylwetek – jaką suknię ślubną wybrać?

Gruszka – niewielki biust, wąskie ramiona i zaokrąglone uda najlepiej będą prezentować się w sukience o klasycznym kroju. Można też wybrać model składający się z dwóch części – gorsetu i gładkiej spódnicy na kole.

Jabłko – obfity biust, rozbudowane ramiona, brak wcięcia w talii i kobiece biodra nie lubią nadmiernych zdobień, które optycznie powiększają sylwetkę. Panny młode o tym typie sylwetki powinny wybierać kreacje typu empire ze zwiewnego i lejącego materiału.

Filigranowa – mały biust, niski wzrost i drobna budowa ciała dają duży wybór możliwości. Najlepiej jednak sprawdzą się kreacje typu empire, w kształcie litery A lub krótkie. O zaletach i wadach tych ostatnich przeczytasz w kolejnym artykule. W tym przypadku warto również unikać ozdobników i rękawów z bufkami.

Klepsydra – zaokrąglone biodra i obfity biust w połączeniu z wyraźnym wcięciem w talii wymagają podkreślenia górnej części ciała i ukrycia większego dołu. Idealnie spiszą się sukienki syrenie. Odradza się za to wybór sukienek empire czy w kształcie litery A.

Odwrócony trójkąt – wąska talia i biodra wraz z szerokimi ramionami i dużym biustem wymagają optycznego powiększenia środkowych i dolnych partii ciała. Dobrym wyborem będą dwuczęściowe suknie z przylegającym gorsetem bez ramion i rozbudowaną spódnicą, która odciąży ramiona i biust.

W Salonie Sukien Ślubnych „Lala” projektujemy i szyjemy suknie dopasowane do figury przyszłych Panien Młodych. Służymy fachowym doradztwem na każdym etapie współpracy.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13 i w soboty od 8:00 do 13:00.

Zastanawiasz się nad wyborem krótkiej sukni na ślub? Poznaj listę plusów i minusów takiej decyzji.

Na tak

 • Wygodna – krótkie sukienki są łatwiejsze w zdejmowaniu i zakładaniu, a przede wszystkim łatwiej się je nosi. Ma to znaczenie podczas siadania, chodzenia czy tańczenia na weselu. Obecnie kobiety nie mają takiego doświadczenia w noszeniu długich sukien jak dawniej. W długiej sukni zdarza nam się poruszać niezgrabnie, w krótkiej natomiast jesteśmy zwinniejsze i wyglądamy ładniej.
 • Efekt odmłodzenia – sukienki w krótszym kroju odejmują pannie młodej lat. Wygląda w niej lżej i bardziej dziewczęco.
 • Cena – ze względu na ilość użytego materiału i elementów wykorzystanych do zdobienia koszt związany z zakupem sukienki krótszej na ogół niższy niż w przypadku kreacji długiej.

Na nie

 • Mniej widowiskowa – krótka kreacja może sprawiać wrażenie mniej strojnej długiej. Podczas tak ważnej uroczystości taki ubiór może być uznany za niektórych gości za niestosowny.
 • Więcej odkrywa – należy zadbać o to, by sukienka nie była zbyt krótka oraz o to, by to, co odkrywa, było ładne. Nogi powinny być zadbane, niekoniecznie opalone – biel sukni wzmocni kolor ciała.

W doborze odpowiedniej kreacji ślubnej pomaga nasz profesjonalny personel. Zapraszamy do współpracy!